Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dzień Dziecka z Leśnikiem

Dzień Dziecka z Leśnikiem

Podczas spaceru leśnicy opowiadali o swojej pracy o zadaniach jakie wykonują każdego dnia. Pokazali jaki las otacza miasto Skarżysko i zwrócili uwagę na gospodarkę w nim prowadzoną. Rozmawiali również o drewnie i jego funkcjach w codziennym życiu każdego człowieka. Las to doskonałe miejsce do nauki rozpoznawania drzew jak i poznania prawidłowych zasad zachowania się w lesie.

Po spacerze wszyscy uczestnicy wzięli udział w pikniku na polanie przy biurze Nadleśnictwa gdzie czekało na nich wiele atrakcji:

Pokaz samochodu Straży Leśnej, pokaz samochodu gaśniczego LPPOŻ, pokaz samochodu gaśniczego Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej oraz radiowóz Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej każdy uczestnik mógł zrobić ekologiczną bransoletkę, zapachową szyszkę czy tez tatuaż z ulubionym leśnym zwierzątkiem. Uczestnicy mogli przymierzyć czapkę leśniczego i poczuć się jak leśnik.  Piknik zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek a na wyjściu każdy dostał zeszyt do nauki rozpoznawania drzew leśnych.

Dziękujemy za udział i wspaniałą atmosferę.