Wydarzenia Wydarzenia

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 10 rezultatów.

Inne wydarzenia Inne wydarzenia

Powrót

XV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny z nadleśnictwami LKP „Puszcza Świętokrzyska”

XV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny z nadleśnictwami LKP „Puszcza Świętokrzyska”

20 września leśnicy z nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”: Daleszyce, Kielce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów i Zagnańsk zapraszają na XV Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny, który odbędzie się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni k/Kielc.

 

Nadleśnictwa przygotowały wiele atrakcji, w tym warsztaty z rozpoznawania grzybów, tropów zwierząt, drzew i krzewów leśnych i popularnych ziół leśnych. Tym, którzy będą szukali wyciszenia leśnicy zaproponują leśną strefę relaksu. Wydarzenie będzie również doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych regionu, a przede wszystkim do porozmawiania z leśnikami o ich pracy i prowadzonej zrównoważonej gospodarce leśnej.

 

Wśród atrakcji podczas wydarzenia przygotowano m.in. degustację produktów i potraw regionalnych, występy zespołów ludowych i folkowych. Odbędą się kiermasze rękodzieła, warsztaty wykonywania jesiennych bukietów, pokazy tradycyjnych rzemiosł i obrzędów: darcie pierza, kiszenie kapusty, przędzenie na przęślicy. Będzie można również zakupić wyroby regionalne.

 

Przygotowano również szereg atrakcji dla dzieci, w tym gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, konkursy czy warsztaty artystyczne związane z tradycjami i folklorem regionu świętokrzyskiego.

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.