Wydawca treści Wydawca treści

Ścieżka edukacyjno- przyrodnicza przy Nadleśnictwie Skarżysko

Na terenie Nadleśnictwa Skarżysko znajduje się ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Na której znajdują się tablice tematyczne oraz wyposażenie edukacyjne związane z prowadzoną gospodarką leśną oraz ochroną przyrody i ekologią. Nadleśnictwo prowadzi zajęcia  edukacyjne skierowane do szkół, przedszkoli i wszystkich zainteresowanych bogactwem jakim są lasy.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ćwiczenia Straży Pożarnej

Ćwiczenia Straży Pożarnej

23 czerwca b.r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przy udziale Nadleśnictwa Skarżysko przeprowadziła manewry, mające na celu doskonalenie działań ratowniczo-gaśniczych na obszarach dużych kompleksów leśnych oraz współpracy pomiędzy strażą pożarną a służbą leśną.

Każdego roku w lasach Nadleśnictwa Skarżysko powstaje od kilku do kilkudziesięciu pożarów. Zapoznanie się strażaków z terenami leśnymi, m.in. lokalizacją i stanem dojazdów pożarowych oraz punktami czerpania wody jest bardzo istotne. Ćwiczenia w kompleksach leśnych, w których uczestniczą strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych organizowane są systematycznie, każdorazowo w innym miejscu. W roku bieżącym manewry zostały przeprowadzone w leśnictwie Rzepin.