Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich
Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.
W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.
Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!
Telefon interwencyjny
536339797
Dodatkowe informacje
Asset Publisher
Ogłoszenie dotyczące monitoringu wizyjnego
Ogłoszenie dotyczące monitoringu wizyjnego
Mając na uwadze powyższe oraz kierując się dobrem wyższym i dbałością o powierzone mienie Skarbu Państwa, informuje się, że zamontowane przez osoby prywatne urządzenia do monitoringu wizyjnego, bez zgody nadleśniczego, mogą zostać zdemontowane jako obiekt niewiadomego pochodzenia, który może być potencjalnie wykorzystywany do popełnienia czynów zabronionych.
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby każdorazowy montaż urządzenia służącego do monitoringu wizyjnego poprzedzić stosownym wnioskiem do nadleśniczego, zawierającym co najmniej informacje – lokalizacja urządzenia (współrzędne geograficzne, adres leśny), cel prowadzenia i czas trwania monitoringu, model i nazwa urządzenia oraz osoba odpowiedzialna za urządzenie.
Montaż urządzenia do monitoringu może się odbyć wyłącznie po uzyskaniu zgody.