Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Skarżysko zarządza gruntami Skarbu Państwa o łącznej powierzchni 15811,49 ha .

Lasy regionu

Lasy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zajmują 324,5 tys. ha i są bardzo zróżnicowane, podobnie jak lesistość tego terenu. Wiele z nich przetrwało dawne osadnictwo i nadal tworzy zwarte leśne obszary. Puszcza Świętokrzyska i Kozienicka należą do najcenniejszych obszarów przyrodniczych w kraju. Inne wyróżniające się kompleksy leśne to Puszcza Stromiecka, Lasy Iłżeckie oraz lasy Niecki Włoszczowskiej. Pozostałe lasy: okolic Chmielnika, Staszowa, Pińczowa, Jędrzejowa i Grójca są bardziej rozdrobnione, ale także cenne i mające swoją specyfikę.

Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Świętokrzyska"

Leśny Kompleks Promocyjny Puszcza Świętokrzyska obejmujący obszar o łącznej powierzchni 76 885 ha znajduje się w całości w granicach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. W jego skład wchodzi 6 nadleśnictw: Zagnańsk, Daleszyce Łagów, Suchedniów, Kielce oraz Skarżysko (obręb leśny Rataje).

Polskie lasy

Poland is in the European lead, while concerning the area of all forests. They cover about 29,2 % of the country territory, and grow within the area of 9,1 million hectares. The overwhelming majority of the forests is state owned, of which almost 7,6 million hectares are managed by the State Forests National Forest Holding..

Mapa lasów

Zapraszamy do przejrzenia naszych map: mapy Lasów Państwowych oraz interaktywnej mapy ochrony przyrody Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

PGL Lasy Państwowe

The State Forests National Forest Holding is the largest organisation in the European Union managing forests, which belong to the State Treasury and celebrating its 90 anniversary this year.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ogłoszenie dotyczące monitoringu wizyjnego

Ogłoszenie dotyczące monitoringu wizyjnego

Nadleśnictwo Skarżysko informuje, że Nadleśniczy jako zarządca terenu – lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa, posiada ustawowe kompetencje, a tym samym obowiązki w zakresie prowadzenia gospodarki leśnej.  W związku z tym należy uznać za zasadne, że umieszczanie przez osoby prywatne urządzeń służących do prowadzenia monitoringu wizyjnego (np. fotopułapek, kamer) na terenie nadleśnictwa winno odbywać się po uprzednim uzyskaniu zgody nadleśniczego.
Mając na uwadze powyższe oraz kierując się dobrem wyższym i dbałością o powierzone mienie Skarbu Państwa, informuje się, że zamontowane przez osoby prywatne urządzenia do monitoringu wizyjnego, bez zgody nadleśniczego, mogą zostać zdemontowane jako obiekt niewiadomego pochodzenia, który może być potencjalnie wykorzystywany do popełnienia czynów zabronionych.
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby każdorazowy montaż urządzenia służącego do monitoringu wizyjnego poprzedzić stosownym wnioskiem do nadleśniczego, zawierającym co najmniej informacje – lokalizacja urządzenia (współrzędne geograficzne, adres leśny), cel prowadzenia i czas trwania monitoringu, model i nazwa urządzenia oraz osoba odpowiedzialna za urządzenie.
Montaż urządzenia do monitoringu może się odbyć wyłącznie po uzyskaniu zgody.